Strefa rekreacji i integracji dla mieszkancow Lewandowa juz dziala

Miło nam poinformować, że projekt pt. „Strefa rekreacji i integracji dla mieszkańców osiedla Lewandów na warszawskiej Białołęce” już działa. Wspólnota zamontowała wielofunkcyjny stół do gier oraz monitoring, a wiata rowerowa na 10 stanowisk została zakupiona z grantu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

st_01jpg

wiata_01jpg

wiata_03jpg


Dzięki rewitalizacji niewykorzystywanego terenu przy ul. Geodezyjnej powstała przestrzeń sprzyjająca podejmowaniu aktywności na świeżym powietrzu oraz miejsce integracji mieszkańców. W przyszłym roku na terenie pojawią się nowe urządzenia siłowni plenerowej, dzięki którym będzie można zarówno aktywnie wypoczywać jak i zadbać o swoje zdrowie. 


terenjpg


Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. 

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl


Fundacja Park Przy Szkole - bigjpg